Rozwój Mój profil Co chcesz zrobić?
 
0
Rozwój 115
Co zyskuje ?
Funkcjonalność
Funkcjonalność
Co zyskuje ?
Patronat
  Rejestracja Logowanie
Wprowadź sport do swojego życia
Kliknij, aby pokazać całą grafikę
Kliknij, aby schować całą grafikę

Czy łatwo jest wziąć się za siebie i wprowadzić sport do swojego życia? Łatwo. Wystarczy wyjść z domu, założyć wygodne ubrania, które możemy zapocić (chyba każdy ma w szafie jakieś starsze ciuchy) i w których czujemy się komfortowo. To nie takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Za pierwszym razem nie trzeba i nie powinno się przenosić gór i porywać na wielogodzinne maratony. Wystarczy odrobinę się zmęczyć i spocić.

Niech to będzie wyznacznikiem czy już ćwiczysz czy jeszcze nie - ilość potu na koszulce. Na razie ma go być trochę, nie za dużo, bo jeszcze sobie coś zrobisz. To nie obrażanie Cię, tylko dobra rada. Nawet doświadczeni sportowcy, z wszystkich dziedzin potrafią się przez jedno głupie zachowanie lub niedopatrzenie poważnie kontuzjować. A dla początkującego to ogromne zniechęcenie na start. Pamiętaj, aby dostosować tempo i długoś treningu do swoich możliwości. Rada może i banalna, ale bardzo wiele osób, które zaczynają przygodę ze sportem trenuje „do pierwszej kontuzji”. Naderwane mięśnie i skręcone kostki to żadna nowość w poradniach ortopedycznych. Po okresie rekonwalescencji rzadko kto wraca do treningu, bo obawy przed kolejnymi urazami są już zbyt silne. Warto wiec już od samego początku zadbać o jakość a nie długość treningu.

Codzienne treningi muszą wejść Ci w nawyk. To dlatego, że ćwicząc regularnie osiągniesz lepsze efekty I łatwiej poradzisz sobie ze zniechęceniem i brakiem motywacji. A ono na pewno się pojawi. Gwarantuje Ci to. Szczególnie drugi czy trzeci dzień wprowadzenia zmian do Twojego życia mogą być dla Ciebie koszmarnym odczuciem. Pojawią się zakwasy, zmęczenie być może ogólna niechęć do robienia czegokolwiek. Nie ma lekko, to będzie cyklicznie wracało. Motywacja będzie czasami znikać. Ale jeśli się nie poddasz, to stwierdzisz, że to nie takie straszne, że jest lepiej niż kiedykolwiek. Stwierdzisz, że możesz wszystko. Najlepiej, jeśli znajdziesz dla siebie wzór do naśladowania – znane trenerki lub trenerzy w mediach społecznościowych codziennie podrzucają masę motywujących informacji! Może warto zacząć przyglądać się temu, jak oni radzą sobie z budowaniem dobrych sportowych i żywieniowych nawyków? 

Do boju!

Aby zobaczyć cały artykuł wystarczy się zalogować!
Zaloguj Zarejestruj

( ! ) Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

( ! ) Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php/sessions) in Unknown on line 0