Rozwój Mój profil Co chcesz zrobić?
 
0
Rozwój 115
Co zyskuje ?
Funkcjonalność
Funkcjonalność
Co zyskuje ?
Patronat
  Rejestracja Logowanie
Wpływ pozycjonowania na rozwój Internetu
Kliknij, aby pokazać całą grafikę
Kliknij, aby schować całą grafikę

Czy pozycjonowanie stron jest uczciwe? Jest to przecież tak jakby oszukiwanie wyszukiwarek poprzez zmylenie ich opinii o naszej stronie. Często na pierwszych miejscach w wyszukiwarkach znajdujemy strony mało wartościowe, które tylko dlatego znajdują się tak wysoko, że zostały skutecznie wypozycjonowane. Ciekawe i wartościowe natomiast witryny, których nikt nie pozycjonuje, znajdują się często na dalekich miejscach, przez co mało kto na nie zagląda. Czy więc pozycjonowanie ma dobry wpływ na rozwój internetu?

Na pewno nie powinniśmy rezygnować z pozycjonowania naszej witryny, jeśli jest ona wartościowa. Skoro nic nie wnoszące strony znajdują się nierzadko na pierwszych miejscach, to pozycjonując porządną witrynę oddajemy tylko przysługę wyszukiwarkom. Pokazywanie jak najciekawszych portali na pierwszych miejscach jest bowiem zadaniem wyszukiwarek i im lepiej się z tego wywiążą, tym więcej ludzi będzie szukać za ich pomocą, a co za tym idzie – zarobek danej wyszukiwarki będzie większy. Nie ma zatem nic złego w promowaniu wartościowych witryn, skoro pozycjonuje się także te nic nie wnoszące.

Pozycjonowanie niezbyt ciekawych witryn jest jednak niezbyt pożądane – tak przez wyszukiwarki, jak i przez samych internautów. Natrafiają bowiem oni przez to na strony, z których nic nie dowiadują się o tym, czego szukają. Często takie strony zakładane są jedynie po to, by zarabiać na wyświetlaniu reklam, a nie po to, by dostarczać czytelnikowi przydatnych informacji. Same wyszukiwarki także próbują się przed tym zabezpieczać, zmieniając wciąż algorytmy wyszukiwania i utrudniając tym oszukiwanie ich.

Jak zatem widać pozycjonowanie samo w sobie nie ma zbyt dobrego wpływu na sieć internet, jednak skoro pozycjonowane są kiepskie strony, to robienie tego ze stronami dobrymi jest jak najbardziej usprawiedliwione. Trzeba jednak pamiętać, że na rynku reklamy, do którego poniekąd należy pozycjonowanie, nie działa zasada fair play. Bo niby kto jest na tyle kompetentny, żeby móc obiektywnie ocenić, która strona jest dobra a która nie? Pozycjonowanie wymaga pracy i nakładu pieniężnego, więc dlaczego nie uznać, że jest to po prostu pewien sposób walki o klienta?

Aby zobaczyć cały artykuł wystarczy się zalogować!
Zaloguj Zarejestruj