rozwój osobisty
Rozwój 115
Co zyskuje ?
Funkcjonalność
Funkcjonalność
Co zyskuje ?
Patronat
  Rejestracja Logowanie
×
×
×
Logowanie
Login:
Hasło:
×
Odzyskiwanie hasła
Login:
wybierz język
3795 użytkowników
wybierz język
3795 użytkowników
Pierwsza platforma rozwoju w Polsce
Poznawaj nowe osoby i ich zainteresowania
Szukaj własnych inspiracji i pasji
Uzupełniaj listę marzeń i spełniaj je
 
Jeśli szukasz miłości sprawdź dodatek randkowy
i po prostu baw się dobrze razem z nami
Pomagamy w rozwoju osobistym.
Wyznaczasz swój kierunek rozwoju i stajesz się coraz lepszy w tej dziedzinie!
Pierwsza platforma rozwoju osobistego
rozwój osobisty
rozwój osobisty
Bezpieczeństwo
Do korzystania z platformy wystarczy tylko szybka rejestracja zawierająca jedynie podstawowe dane identyfikujące użytkownika. Tylko od Ciebie zależy ile informacji o sobie udostępnisz i jak bardzo dzięki temu będziesz popularny!
rozwój osobisty
osiąganie celów
osiąganie celów
Brak opłat
Korzystanie z platformy rozwoju jest całkowicie darmowe! Dołączasz do społeczności i korzystasz z przygotowanych dla Ciebie narzędzi zupełnie za darmo!
Rejestracja jest i zawsze będzie bezpłatna - to jedno z głównych założeń całego projektu.
motywacja
motywacja
Mobilność
Bądź na bieżąco korzystając z wersji mobilnej. U nas nie musisz instalować żadnych dodatkowych aplikacji. Po rejestracji masz dostęp od razu również do wersji mobilnej platformy.
osiąganie celów osiąganie celów osiąganie celów osiąganie celów
rozwój
rozwój
Łatwość obsługi
Aby ułatwić Ci początki przy pierwszym logowaniu zapoznasz się z głównymi funkcjami platformy za pomocą samouczka, którego później w każdej chwili będziesz mógł ponownie aktywować.
osiąganie celów
1 Wykorzystaj swój potencjał!
Uważa się, że statystyczny człowiek wykorzystuje zaledwie 10% drzemiących w nim umiejętności. Na podstawie przeprowadznych badań oddajemy Ci narzędzia, dzięki którym zupełnie za darmo odkryć możesz pozostałe 90% Twojego talentu!
2 Czego uczą gry komputerowe?
Czerpania przyjemności z osiągania kolejnych poziomów! W Unikatonie zawarliśmy mechanizm, który i Ciebie nauczy systematyczności w stawianiu przed sobą kolejnych wyzwań, zdrowej i motywującej rywalizacji oraz osiągania celu metodą małych kroków.
3 Rusz się sprzed monitora!
Unikaton to miejsce w Internecie, w którym systematyzujesz swoje postępy i dzielisz sie nimi z innymi, ale sukces osiągasz w prawdziwym życiu! Nie musisz być zawsze on line, korzystaj z platformy zgodnie z własnymi potrzebami.
Liczba osób o świadomości własnego rozwoju stale rośnie
844 843 135
motywacja
   
sukces
Zawsze słuchaj ekspertów. Powiedzą Ci, co jest niemożliwe i dlaczego. A potem po prostu zrób to
ROBERT HEINLEIN
Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz w obu przypadkach masz rację
HENRY FORD
Nawet największa umiejętność przynosi niewielką korzyść, jeśli nie towarzyszy jej honor
Andrew Carnegie
Pamiętaj: w co umysł może uwierzyć, to umysł może osiągnąć
Napoleon Hill
Nie ważne skąd pochodzisz. Ważne dokąd zmierzasz
BRIAN TRACY
Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć
Napoleon Hill
By zwyciężać, trzeba być pewnym swego celu, czyli wiedzieć, czego się pragnie; niezbędne jest też głębokie pragnienie, by to zdobyć
Napoleon Hill
Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś
MARK TWAIN
Wszystko czym jeśteśmy jest rezultatem tego, o czym myśleliśmy
BUDDA
Wielu życiowych rozbitków to ludzie, którzy nie zdawali sobie sprawy, jak bliscy są sukcesu, kiedy się poddali
THOMAS EDISON
Nigdy, nigdy, nigdy, nigdy się nie poddawaj
WINSTON CHURCHILL
Zobacz jak łatwe jest korzystanie z Unikatonu
zarządzanie czasem
Krok pierwszy
W trakcie rejestracji wyznaczasz co najmniej jeden kierunek rozwoju, który określa dziedzinę w której już się rozwijasz lub dopiero zamierzasz działać aby w ogólny sposób określić Twoje zainteresowania.
pewność siebie
Krok drugi
Wypełniasz profil oraz wyznaczasz aktualne zadania na dziś lub kilka nadchodzących dni przystępując tym samym od razu do działania aby odznaczać codzienne zadania jako wykonane oraz określić czy jesteś zadowolony ze swojej efektywności.
edukacja
Krok trzeci
Obserwujesz rezultaty określając czy podejmowane działania zbliżają Cię do osiągnięcia postawionych sobie celów tym samym elastycznie zmieniając metody i zachowanie aby osiągnąć jak najlepsze wyniki.
efektywna nauka
Krok czwarty
Sukcesy umieszczasz na karcie historii oraz wypełniasz nimi kolejne rzędy w sali chwały, dzieląc się nimi tym samym ze znajomymi lub naszą społecznością.
Ponadto masz możliwość poznać inspirujących ludzi i ich osiągnięcia oraz zapraszać znajomych do wspólnego rozwoju.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
GENEZA - INFOGRAFIKA
PROMO - KLIP
Są już z nami
hwak abc
Kamil Kuczyński
Gośka
Simon PerVi
Agata Szczęsna
Rozwojowiec17
rozwojowiec16
Dawid Kermak
Są już z nami
hwak abc
Kamil Kuczyński
Gośka
Simon PerVi
Agata Szczęsna
Rozwojowiec17
rozwojowiec16
Dawid Kermak
Aktualności
1
Wielu z nas pragnie spełniać swoje marzenia, lecz brakuje nam motywacji, wsparcia, podstawy do działania. Dlaczego poddajemy się? Dlaczego dajemy za wygraną? Tego typu pytania napotykają nas codziennie, tylko gdy napotka nas jakiś cel. Motywacja jest niezbędna w naszym życiu, jest ona potrzebna do spełniania naszych marzeń. Oczywiście każdy potrzebuje innej dawki tego wzmocnienia, co zależy od psychiki każdego z nas. Na świecie żyje wielu ludzi, którzy osiągnęli swój cel, tylko dzięki niej, a reszta z nich miała po prostu bogatą przeszłość. Motywacja może objawiać się w wielu postaciach, takich jak choćby zwykłe słowa czy filmy motywacyjne. Są cytaty, które powtarzają się na drodze dążenia do celu. Każdego dnia, w którym odmawiasz sam sobie, przedłużasz swoją drogę do celu o dzień, miesiąc, rok... Takie cytaty dają do myślenia, lecz w wielu przypadkach tylko na chwilę, a najczęściej w chwili czytania.. Motywacja powinna być trwała, a każdy człowiek powinien za każdym razem przypominać sobie o niej. Jedynym sposobem na to, by motywacja zadziałała musi być stalowa podstawa naszego działania i pewność tego, że osiągniemy dany cel. Aby poradzić sobie z brakiem motywacji, warto zwizualizować sobie swój cel. Przestać nazywać go marzeniem, nie bać się słowa „cel”. Chcesz zarobić dużo pieniędzy? Ile pieniędzy to dla Ciebie „dużo”? Milion? Dwa? A może wcale nie chcesz zarobić pieniędzy, tylko chcesz je wydawać? Na co chcesz je wydać? Wbrew pozorom to bardzo istotny krok w drodze do sukcesu – ustalenie jednego, konkretnego celu. Dzięki temu łatwiej wyznaczysz sobie drobne kroki, dzięki którym go osiągniesz. Warto też kupić najzwyklejszy w świecie kalendarz i zapisać w nim konkretne daty, w których zrealizujesz dane działania. Warunek jest jeden – dat nie można zmieniać, oddalać, przesuwać. W tym momencie wracamy do tematu samodyscypliny. Tylko konsekwencja w działaniu może doprowadzić Cię do osiągnięcia wymarzonego celu. Jeżeli dasz z siebie wszystko, możesz być pewien, że nigdy nie będziesz żałować! Zacznij w siebie wierzyć i walczyć!  
0
Motywacja w pracy odgrywa bardzo dużą rolę. Gdy nie słyszysz od swojego kierownika żadnej pochwały, czujesz się troszkę niedoceniony, odosobniony, przybity, zdołowany. Czujesz się czasem bezwartościowy.  Motywacja w pracy to podstawa, a dowódca zespołu powinien być głównym motywatorem. Gratyfikacje słowne po wykonaniu zleconego zadania bardzo wartościują i budują człowieka. Odczuwana jest większa chęć do pracy, działania. Istnieje kilka czynników, które wpływają bardzo motywująco na pracę. Istotnym czynnikiem są pieniądze bo to, że one nas motywują jest wiedzą powszechną i nie trzeba się jej wstydzić. Uznanie, wyżej wspomniane, także jest ważne dla pracownika. Dużą rolę odgrywają też osiągnięcia, prestiż, rozwój osobisty i zawodowy, bezpieczeństwo, poczucie własnej wartości czy niezależność. Rodzina to również silna motywacja. W pracy bywa głównym czynnikiem zadowolenia bądź niezadowolenia. Gdy praca nie pozwala nam na spędzenie czasu z rodziną, nie będzie ona dawać żadnej satysfakcji i będziemy się męczyć. Można by tak wymieniać. Warto jest jednak mieć świadomość tego, co nas motywuje zarówno po to, by lepiej wybierać stanowiska, ale i po to, by móc przekazać naszemu szefowi, co jest dla nas ważne w życiu. Na zachodzie Europy i w USA popularne jest mierzenie poziomu motywacji wśród pracowników oraz wdrażanie programów, które mają ten poziom podnosić. Wiele dużych, polskich firm zaczyna naśladować te działania. Urządza się dni i wyjazdy integracyjne, burzy mur między szefostwem a pracownikami. W tego typu firmach nie jest niczym dziwnym np. comiesięczne jedzenie naleśników, które dla całej firmy usmażyła pani prezes! Nie tylko poprawia to stosunki między praciwnikami i zacieśnia ich relacje, ale i sprawia, że chce im się pracować lepiej i bardziej wydajnie. Przecież na firmę pracują wszyscy! Takie drobne gesty mogą zadziałać lepiej niż słowne pochwały. Słowa odbierane mogą być jako fałszywe i interesowne, a kto pogardziłby naleśnikiem z czekoladą? Raczej nie da się uznać go za sztucznego!
0
Sukces, co to takiego? Oczywiście każdy z nas ma inne priorytety: kariera, rodzina, wykształcenie, ale każdy (może nie od razu, ale jednak) jako swój życiowy cel wymienia również bogactwo, niestety przeważająca część z nas nawet nie próbuje go realizować. Dlaczego? Co nas powstrzymuje przed bogaceniem się?   Odpowiedź jest bardzo prosta- my sami, a może inaczej paraliżuje nas strach, przed porażką, wolimy nie próbować, by uniknąć rozczarowania. Dodatkowo w naszej postkomunistycznej rzeczywistości dominuje pogląd, że jeżeli ktoś się dorobił to nie dlatego, że jest mądry, zaradny, czy pracowity, wyjaśnienie jego sukcesu jest przerażająco proste: człowiek posiadający dom, samochód i nie muszący żyć „od pierwszego do pierwszego” musi być zamieszany w jakieś nieuczciwe interesy. W naszym kraju przedsiębiorca wciąż uważany jest za wyzyskiwacza żerującego na swoich pracownikach, okradającego ludzi pracy z pensji, przeciwnika praw pracowniczych, krwiopilce. W polskiej mentalności nie istnieje inny rodzaj pracy poza pracą fizyczną, nie istnieje również poczucie potrzeby jak najwydajniejszej pracy; ciągle natomiast panuje przekonanie o nieuchronności walki klasowej pomiędzy pracobiorcami i pracodawcami. Obydwie strony czują się wyzyskiwane i oszukiwane, nie posiadają poczucia odpowiedzialności za przedsiębiorstwo. Niestety, dopóki nie zapanuje wolny rynek i konkurencja również na rynku pracowniczym będziemy narażeni na podobne sytuacje, dlatego bardzo ważna jest edukacja. Przedsiębiorcy powinni kształcić zarówno siebie jak i swoich pracowników, by uświadomić im jak wiele zależy od poszczególnych jednostek. Oczywiście, osiągniecie standardu japońskiego w naszych warunkach może potrwać dość długo, jednak nie zwalnia to z obowiązku podnoszenia jakości usług. W każdej firmie kapitał ludzki jest najcenniejszą składową, dlatego tak ważne jest podnoszenie kwalifikacji przez zespół pracowniczy, nie powinno to być jednak osiągane po przez bardzo popularne dzisiaj kursy, lecz przez stopniowe zwiększanie władzy i poczucia odpowiedzialności za wyniki zespołu. Poszczególni pracownicy muszą być świadomi i odpowiedzialni za proces tworzenia produktu, jednak najważniejsze, by czuł że sukces zależy właśnie od jego rzetelności. W Standard Oil panowała zasada: „jeżeli wiesz że ktoś może wykonać twoje zadanie lepiej niż ty, zleć mu je i pomyśl jak zarobić trochę pieniędzy dla firmy”, co do joty oddaje ona to czym powinien zajmować się pracownik: nie wykonywaniem ślepo swoich obowiązków, a szukaniem rozwiązań usprawniających przedsiębiorstwo, bo nikt, żaden kierownik, czy menedżer nie wie lepiej od stolarza jak heblować deski. Odkąd tej prostej zasady W. E. Deming nauczył Japończyków ich przemysł nie tylko odbudował się po wojnie, lecz osiągnął pułap nie znany wcześnie w historii. Pozwolić pracownikom myśleć, rzetelnie oceniać ich prace, sprawiedliwie wynagradzać tylko tyle wystarczy, by przegonić konkurencje. Bez wątpienia wprowadzenie w polskich przedsiębiorstwach TQM zwiększy ich rentowności, na czym zyskają zarówno pracodawcy jak i pracobiorcy, ale przede wszystkim konsumenci, którzy otrzymają lepszy produkt. Jednak oprócz ciągłego ulepszania swojej firmy, równie ważne jest ciągłe doskonalenie siebie. Oczywiście nabieranie doświadczenia jest najprostsza i pewnie najskuteczniejszą metodą rozwoju, jednak z racji tego w jakim państwie żyjemy bardzo ważne jest również zdobywanie wiedzy zwłaszcza wiedzy o przetrwaniu. Przedsiębiorcę zniszczyć jest bardzo łatwo, a najlepiej zrobić to potrafi nie konkurencja lecz biurokracja, dlatego bezpieczeństwo powinno być priorytetem dla każdego przedsiębiorcy. Odpowiedzialny przedsiębiorca w kraju w którym urzędnik skarbowy, może wykorzystywać podobne instrumenty prawa jak najwyżsi funkcjonariusze organu ścigania, musi znać się na prawie podatkowym lub co najmniej korzystać z usług doradcy podatkowego. Niezależnie powinien ograniczać ryzyko wykorzystując wszystkie dozwolone przez prawo rodzaje prowadzenia działalności, wszystko to by ochronić swoją firmę przed urzędnikami, którzy już nie raz udowodnili, że stoją ponad prawem. Powyższe spostrzeżenia nie odnosiły się wprost do zdobywania majątku z oczywistego powodu, są miliony sposobów na dorobienie się fortuny, są również miliony sposobów na zbankrutowanie, a co interesujące w większości się pokrywają. Tylko od nas, naszego zaangażowania i pracowitości zależy czy przekujemy nasz pomysł w sukces, jak powiedział pewien znany przedsiębiorca „ na produkcji zapałek ktoś zarobił miliony, a ktoś inny miliony stracił”. Należy pamiętać, jednak że bankructwo nie jest najgorsze, tragedią jest usilne unikanie go. Upadek przedsiębiorstwa jest zawsze bolesny, lecz nie jest niczym złym, jest kuracją oczyszczającą, dzięki której możemy uzbrojeni w nowe doświadczenia, posiąwszy nowe umiejętności być skuteczniejszymi biznesmenami w przyszłości, każda porażka powinna zbliżać nas do sukcesu. A dlaczego w ogóle tak wiele piszę o bogaceniu się społeczeństwa? Z dość oczywistego powodu, którego jednak nie wszyscy, a zwłaszcza politycy nie rozumieją, otóż bogaty kraj to kraj, w którym żyją bogaci ludzie, nigdy inaczej. Właśnie z tego powodu należy uświadamiać społeczeństwo, że obowiązkiem każdego obywatela jest bogacenie się. Każdy bez względu czy jest pracownikiem fizycznym, czy szefem korporacji powinien zdobywać majątek, jeżeli chce uważać się za dobrego obywatela. Musimy raz na zawsze obalić mit mówiący o skromnym człowieku i destrukcyjnej roli pieniądza. Otóż przymiotnik skromny nie oznacza i nigdy nie oznaczał tego samego co biedny, stawianie znaku równości pomiędzy tymi słowami jest nie tylko wielkim nadużyciem, ale po prostu kłamstwem, przekazywanym od setek lat. John D. Rockefeller był najbogatszym człowiekiem w swoich czasach, lecz mimo to pozostał skromny, to właśnie on rozdał całą swoją fortunę na cele charytatywne, tworzył szkoły, szpitale, wspomagał biednych. Jak wobec tego ma się pogląd, że pieniądze są źródłem wszelkiego zła? Ja osobiście nie znam żadnej rzeczy tak złej, którą można by zrobić posiadając pieniądze, a która swym okropieństwem przewyższa te do których zrobienia bogactwo nie jest potrzebne. Zły człowiek będzie złym człowiekiem bez względu czy zarabia setki czy miliony.
0
Poznaj sposoby na to, jak sobie radzić ze stresem i ciesz się spokojem ducha! Każdy z nas w pewnym momencie staje przed pytaniem: jak sobie radzić ze stresem? Jak pokonać tego paraliżującego nas wroga? Zanim odpowiemy na to pytanie, przyjrzyjmy mu się trochę bliżej – im więcej wiemy o naszym wrogu, tym łatwiej nam będzie go pokonać. 1. JESTEŚ TYM, CO JESZ W zdrowym ciele zdrowy duch! Stres rezyduje w mózgu, a mózg, jak każdy inny organ, potrzebuje odpowiedniego odżywienia aby poprawnie funkcjonować. Odpowiednia dieta jest pierwszym krokiem do kontroli stresu i znalezienia częściowej odpowiedzi na pytanie, jak sobie radzić ze stresem. W okresie wzmożonego wysiłku intelektualnego lub podwyższonego poziomu stresu mózg wyraźnie domaga się większej ilości dobroczynnych składników. Dobrze wtedy sięgnąć po naturalne suplementy diety, które pomogą nam zwiększyć odporność na stres. 2. OKREŚL SWOJE PROBLEMY W stresie człowiek nie zawsze działa racjonalnie. Często jesteśmy tak przytłoczeni naszymi zmartwieniami, że tracimy poczucie rzeczywistości i nie wiemy już, czym tak naprawdę się martwimy. Może to trudny egzamin zapoczątkował u nas stres? Ale egzamin to w końcu nie koniec świata, dlaczego więc czujemy się tak, jakby wszystko sypało się nam na głowę? Jak sobie radzić ze stresem w takiej sytuacji? Odpowiedź jest prosta. Pogubiliśmy się. Nie zauważyliśmy, kiedy poza egzaminem lub rozmową kwalifikacyjną zaczęliśmy się bać, jak na ewentualną porażkę zareaguje nasza rodzina czy znajomi. Być może bojąc się reakcji bliskich nasze myśli popłynęły też w inną stronę – zaczęliśmy się bać, jakie inne nieprzyjemne rzeczy możemy od nich usłyszeć, jeżeli się na nas zawiodą. Być może mamy jakiś mały sekret (a kto nie ma?) i boimy się także, że zostanie on odkryty. Stres może działać motywująco, ale nie w sytuacji, kiedy nie wiemy już, co go powoduje, bo to najlepsza droga do nerwic i stanów lękowych. Dlatego, gdy czujemy się przytłoczeni problemami, wypiszmy je po kolei na kartce i zmierzmy się z nimi. Jak sobie radzić ze stresem? Wypiszmy wszystko – nawet, a raczej przede wszystkim to, czego boimy się najbardziej. Udawanie, że problem nie istnieje to naprawdę złe rozwiązanie – to zachowanie dziecka, które sądzi, że gdy zamknie oczy – znika. 3. OSWÓJ POTWORY Masz już przed sobą kartkę z wypisanymi problemami? Teraz czas na ich oswajanie. Nazywam to techniką najgorszego scenariusza. Znajduje ona zastosowanie w rozwiązywaniu większości problemów, z którymi się borykamy. Stres wyolbrzymia je do groteskowych rozmiarów, więc jeżeli chcemy nauczyć się, jak sobie radzić ze stresem – musimy nauczyć się je pomniejszać. Spójrz na pierwszy problem zapisany na kartce. Boisz się go, dlatego tutaj jest. Zamiast od niego uciekać – doprowadź do konfrontacji. Zadaj sobie pytanie: Co by było, gdyby ta obawa się sprawdziła? Teraz do pracy zaprząż swoją wyobraźnie i po kolei wyobrażaj sobie wszystkie możliwe konsekwencje tego, czego się boisz. Nie zdasz egzaminu? Ojej! Stop – nie zdasz? Trudno, zawsze jest drugi termin. To już drugi termin? Ok, jest jeszcze termin warunkowy. Aa, to już termin warunkowy? No cóż, trudno, powtarzasz rok. Co powiedzą Twoi rodzice? Na pewno nie będą zadowoleni. Będą bardzo, bardzo niezadowoleni. Ale czy naprawdę uważasz, że na tym świat się skończy? Wytłumaczysz, przeprosisz, obiecasz poprawę (i się poprawisz!). Pogodzą się z tym? Najprawdopodobniej tak. Nie pogodzą się? Trudno, poboli, poboli i przestanie. A co najlepsze – najprawdopodobniej do tego nie dojdzie, bo to najgorszy możliwy scenariusz. Są jeszcze dziesiątki innych – więc po co te nerwy? Postępując tak z każdym problemem z listy szybko zorientujesz się, że tak naprawdę twój stres jest niewspółmierny do sytuacji. To spostrzeżenie uspokoi Cię i da Ci siłę na to, żeby rozwiązaniem Twojego problemu był dużo lepszy scenariusz. Jak sobie radzić ze stresem? Oswoić go!
osiąganie celów
Zarejestruj się
Dołącz do pierwszej platformy rozwoju osobistego w Polsce
osiąganie celów
© 12/12/2012 - 21/07/2017 unikaton.com. Wszelkie prawa zastrzeżone
Naszych użytkowników interesuje głównie: rozwój, motywacja, sukces, osiąganie celów, rozwój osobisty, pewność siebie, zarządzanie czasem i edukacja.
ZASTANAWIASZ SIĘ, CO MOŻESZ ZYSKAĆ DOŁĄCZAJĄC DO NASZEJ SPOŁECZNOŚCI ?
UTRZYMUJESZ STAŁY KONTAKT ZE ZNAJOMYMI ORAZ MOŻLIWOŚĆ NAPISANIA DO NOWYCH OSÓB O PODOBNYCH CELACH I ZAINTERESOWANIACH
Masz kontakt z Twoimi znajomymi i śledzisz ich postępy w rozwoju w wybranych przez nich dziedzinach oraz poznajesz nowe osoby i tzw. Strefy należące do organizacji, zrzeszeń czy też firm.
FILTRUJESZ DOCIERAJĄCE DO CIEBIE TREŚCI, TAK ABY OTRZYMYWAĆ MATERIAŁY, KTÓRE NAPRAWDĘ CIĘ INTERESUJĄ
Wybierając co najmniej jeden tzw. Kierunek rozwoju przy rejestracji tworzysz filtr zagadnień i materiałów, które będą do Ciebie docierać, a Ty podczas dalszego użytkowania dalej precyzujesz materiały, które chciałbyś otrzymywać.
MASZ MOŻLIWOŚĆ ZADANIA DOWOLNEGO PYTANIA, RÓWNIEŻ Z OPCJĄ PEŁNEJ ANONIMOWOŚCI
Stworzyliśmy tzw. Laboratorium czyli miejsce, gdzie możesz zadać pytanie, na które aktualnie potrzebujesz odpowiedzi, także jako osoba anonimowa oraz odpowiadać na pytania innych stając się tym samym specjalistą w konkretnych branżach.
OTRZYMUJESZ DOSTĘP DO INSPIRUJĄCYCH WYWIADÓW ORAZ MOŻESZ PROPONOWAĆ KOLEJNE
Oddajemy Ci do dyspozycji możliwość szybkiego zaproponowania osoby, z którą chciałbyś przeczytać wywiad oraz dostęp do wszystkich dotychczas przeprowadzonych wywiadów.
Oprócz konkretnej propozycji osoby możesz nawet zaproponować sugerowane przez Ciebie pytania aby jak najdokładniej określić jakich treści oczekujesz.
WYRAŻASZ SIEBIE I PRZEDSTAWIASZ SWOJE POGLĄDY NA DOWOLNY TEMAT
Za pomocą tzw. Aktuala masz możliwość sprawdzenia co dzieje się u innych oraz wyrażenia dowolnej myśli w danej chwili, która trafi do Twoich znajomych. Z kolei chcąc napisać szerszą wypowiedź oddajemy Ci funkcjonalność tzw. Przemyśleń abyś mógł wyrazić własne poglądy czy porady dla innych, tym samym promując się jako specjalista w konkretnej dziedzinie.
POMOC W ORGANIZACJI CZASU ORAZ DĄŻENIU DO OKREŚLONYCH CELÓW
Masz możliwość codziennego wyznaczania sobie zadań i odznaczania ich wykonania wraz z określeniem efektywności oraz określenia celów z konkretną data wykonania i monitoring postępów.
ŚWIADOMOŚĆ WSZYSTKICH POSIADANYCH MARZEŃ
Wypisz wszystkie rzeczy, które chcesz zrobić w życiu i odznaczaj te, które już zostały wykonane. Zaskoczy Cię efektywność spełniania marzeń zapisanych na liście.
Możliwość stworzenia własnej strony, grupy i forum ?
Oddajemy Ci tzw. Strefy gdzie możesz prezentować swoją działalność, firmę lub tworzyć zamkniętą grupę pasjonatów z przyjaciółmi.
TWOJA WŁASNA BIOGRAFIA
Dlaczego i Ty nie miałbyś mieć własnej biografii, przecież jesteś wyjątkowy ?
Za pomocą tzw. Karty historii określasz najważniejsze dla Ciebie zdarzenia w życiu. Może właśnie skończyłeś studia, zawarłaś związek małżeński lub urodziło Ci się dziecko ? Chcesz mieć kartę z przełomowymi momentami w Twoim życiu? Tutaj masz taką możliwość.
ŚWIADOMOŚĆ WŁASNYCH, DOTYCHCZASOWYCH OSIĄGNIĘĆ
Twoje dyplomy, certyfikaty i inne udokumentowane osiągnięcia zamiast zalegać, gdzieś na dnie półki, od teraz mają odpowiednie miejsce do ich prezentacji! Za pomocą tzw. Sali chwały kompletujesz je w atrakcyjnej formie. Dzięki temu w prosty sposób docierasz do ludzi, instytucji czy firm poszukujących konkretnych umiejętności oraz w jednym miejscu masz udokumentowany obraz własnych osiągnięć.
DOSTĘP DO MIEJSCA, KTÓRE SIĘ CIĄGLE ROZWIJA
Za pomocą jednorazowej rejestracji otrzymujesz darmowy dostęp do ciągle rozwijanej platformy, która w głównym zamyśle ma Ci pomóc rozwinąć się w konkretnie wskazanych przez Ciebie kierunkach.

Regulamin

Przed założeniem konta w Unikatonie, użytkownik ma obowiązek zapoznać się z regulaminem. Rejestracja w serwisie oznacza, że użytkownik zapoznał się z regulaminem oraz zobowiązuje się do przestrzegania zawartych w nim zasad.

I Definicje

 1. Unikaton – wszystkie świadczone przez nas usługi:

  • strona unikaton.com, również w wersji mobilnej oraz w wersjach międzynarodowych,
  • platforma,
  • wtyczki społecznościowe (takie jak m.in. przycisk Popieram! oraz inne)

 2. Platforma – platforma internetowa, za pomocą której użytkownicy mogą zamieszczać treści w Unikatonie

 3. Rejestracja – jednorazowa czynność, za pomocą którego utworzone zostało Konto Użytkownika w Unikatonie

 4. Konto użytkownika (profil użytkownika) – konto , za pomocą którego użytkownik korzystać może z Platformy Unikaton; konto utworzone zostaje poprzez Rejestrację

 5. Użytkownik – osoba fizyczna, która ukończyła 18 lat, jeżeli użytkownik nie jest pełnoletni, do utworzenia konta potrzebna jest zgoda przedstawiciela ustawowego

 6. Administrator – twórca Platformy Unikaton, firma KREATYWNET Michał Jaźwiński z siedzibą w Warszawie

 7. Treści – treści, obiekty i informacje, które zgodnie Ustawą o prawie autorskim, użytkownik umieszczę w Unikatonie

 8. Regulamin – niniejszy dokument wraz z ewentualnymi załącznikami, który stanowi spis zasad dotyczących korzystania z portalu zamieszczonego pod adresem unikaton.com

II Postanowienia ogólne

 1. Zarówno Użytkownik jak i Administrator zobowiązują się do przestrzegania Regulaminu.

 2. Administrator strony ma prawo ograniczyć dostęp do Platformy Użytkownikowi, który narusza Regulamin.

 3. Niezbędne do korzystania z Unikatonu jest posiadanie Konta Użytkownika i adresu email oraz akceptacja wykorzystania przez Portal plików cookies.

 4. Użytkownik może zrezygnować z usług świadczonych przez zespół Unikaton poprzez samodzielne usunięcie konta w Portalu. Proces ten jest nieodwracalny, wraz z nim usunięte zostają wszystkie treści zamieszczone w przez Użytkownika w Portalu.

 5. Ochronie prawnej podlegają koncepcja, wygląd, opracowanie graficzne oraz programistyczne Portalu oraz baza danych.

 6. Wszystkie nazwy własne zawarte w Systemie Pomocy są własnością twórców Unikatonu i podlegają prawu autorskiemu.

 7. Korzystanie z Platformy Unikaton jest bezpłatne i dobrowolne.

III Podstawy prawne

Dokumenty na których opiera się działanie Unikatonu. Poprzez rejestrację Użytkownik zobowiązuje się do przestrzegania zasad w nich zwartych:

 • Kodeks cywilny

 • ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną

 • ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych

 • ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych

IV Zasady korzystania z serwisu

 1. Użytkownik może posiadać tylko jedno Konto Użytkownika.

 2. Udostępnianie konta innym użytkownikom oraz korzystanie z kont należących do innych użytkowników jest zabronione.

 3. Zakazane są wszelkie działania, które mogą wyrządzić szkodę innym użytkownikom lub Administratorowi.

 4. W portalu zabronione jest umieszczanie treści niezgodnych z ideą Unikatonu. Są to w szczególności treści erotyczne i pornograficzne, naruszające polskie oraz międzynarodowe normy prawne, treści propagujące przemoc i nienawiść (m.in. na tle rasowym), treści obraźliwe oraz podlegające pod zniesławienie, treści łamiące normy moralne oraz obyczajowe. Zabrania się również używania wulgaryzmów.

 5. Zabronione jest publikowanie treści naruszających prawo autorskie oraz prawo do własności intelektualnej.

 6. Zabronione jest zastraszanie, szantażowanie oraz obrażanie innych użytkowników.

 7. Zabronione jest publikowanie wizerunku osób, które nie wyraziły na to zgody. Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania tego typu treści w przypadku złożenia zażalenia przez przedstawione na zdjęciach osoby.

 8. Zabronione jest gromadzenie informacji o użytkownikach, które wykorzystywane będą potem w celach handlowych lub propagandowych.

 9. Zabrania się rozsyłania spamu oraz ofert handlowych.

 10. Wszystkie informacje oraz treści, które Użytkownik zamieszcza w Unikatonie będą wykorzystane przez Administratora w celu świadczenia usługi, jaką jest możliwość korzystania z Unikatonu.

 11. Tworzenie kont fikcyjnych, które zawierają nieprawdziwe informacje na temat Użytkownika jest zabronione.

 12. Zabronione jest przeprowadzanie transakcji pieniężnych poprzez wykorzystanie Konta Użytkownika.

 13. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane w Unikatonie przez Użytkowników. Użytkownik odpowiada za treści, które umieszcza w Unikatonie.

 14. Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania z Unikatonu treści naruszających regulamin. W przypadku notorycznego łamania Regulaminu, Administrator ma prawo zablokować lub usunąć Konto Użytkownika.

 15. Administrator nie odpowiada za nieodpowiednie działanie Unikatonu lub usunięcie treści i danych umieszczonych przez Użytkownika, jeżeli powodem tych strat jest ingerencja Użytkownika w działanie Platformy.

 16. Administrator zastrzega prawo do czasowego braku możliwości korzystania z portalu, jeżeli jest to związane z pracami programistycznymi w celu ulepszenia Platformy.

 17. Niedozwolone są wszelkie próby łamania Regulaminu oraz podżeganie innych użytkowników do tego typu działań.

 18. Z Unikatonu nie mogą korzystać osoby poniżej 13 roku życia oraz osoby skazane za przestępstwa seksualne.

 19. Wszelkie nieprawidłowości w działaniu serwisu należy niezwłocznie zgłosić Administratorowi.

 20. W przypadku łamania Regulaminu przez innych użytkowników, Użytkownik zobowiązany jest do zgłoszenia tego procederu Administratorowi.

V Polityka Prywatności

 1. Ujawnione podczas rejestracji oraz w czasie korzystania z Unikatonu dane Użytkownika wykorzystywane są przez Administratora w celu świadczenia usługi, którą jest możliwość korzystania z Portalu.

 2. Administrator może ujawnić dane Użytkownika właściwym organom lub osobom trzecim, jeżeli zażądają dostępu do nich na mocy odpowiednich przepisów prawnych.

 3. Użytkownik może modyfikować swoje dane osobowe. Usunięcie danych osobowych lub niewyrażanie zgody na ich przetwarzanie przez Administratora, wiąże się z utraceniem możliwości korzystania z Unikatonu.

 4. W przypadku wątpliwości dotyczących wiarygodności danych użytkownika, Administrator zastrzega sobie prawo zablokowania Konta Użytkownika do czasu wyjaśnienia sprawy. Administrator ma prawo zażądać od Użytkownika dokumentu potwierdzającego dane w celu ich weryfikacji.

 5. Zabrania się udostępniania danych osobowych innych użytkowników bez uzyskanej zgody.

 6. Użytkownik może korzystać z danych innych użytkowników jedynie w celu korzystanie z Unikatonu.

 7. W przypadku usunięcia Konta Użytkownika, wszystkie dane osobowe oraz opublikowane treści usunięte zostają nieodwracalnie i natychmiastowo. Administrator ma prawo do przechowywania ich w formie kopii zapasowych przez okres 90 dni od usunięcia Konta.

 8. Dane oraz treści znajdujące się w koncie zablokowanym przez Administratora są widoczne dla innych użytkowników.

 9. Administrator Unikatonu zobowiązuje się do dołożenia wszelkich starań, by dane użytkowników były odpowiednio zabezpieczone.

VI Prawo autorskie oraz pokrewne prawa

 1. Zabrania się umieszczania w Unikatonie treści, które:

 • łamią prawa autorskie osób trzecich,

 • stanowią naruszenie prawa do własności intelektualnej.

 1. W Unikatonie nie można umieszczać znaków towarowych, jeżeli nie posiada się praw do ich własności.

 2. Użytkownik zobowiązany jest to uzyskania zgody autora na publikację materiałów, które obejmuje ustawa o ochronie praw autorskich.

 3. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za brak wiedzy Użytkownika na temat treści ustaw wymienionych w punkcie III Regulaminu.

 4. Użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność za treści, które umieszcza w Unikatonie.

 5. Zabrania się wykorzystywania treści zamieszczanych w Unikatonie przez innych użytkowników do celów innych, niż te związane z korzystaniem z Unikatonu.

 6. Zamieszczając treści, do których Użytkownik posiada prawo autorskie, Użytkownik zgadza się na ich publikację, przeznacza je do bycia przedmiotem dyskusji w obrębie Platformy oraz na wykorzystywanie ich przez Administratora w celach, które określa Regulamin.

 7. Wszelkie naruszenia praw autorskich oraz pokrewnych należy niezwłocznie zgłaszać Administratorowi na adres 224@340@325@321@333@288@341@334@329@331@321@340@335@334@270@323@335@333.

 8. W przypadku, kiedy przez złamanie przez Użytkownika Regulaminu, Administrator obciążony został przymusem zapłacenia grzywny lub odszkodowania na rzecz osób trzecich, Administrator ma prawo domagać się od Użytkownika zwrotu całej zapłaconej kwoty.

VI Reklamacje

 1. Korzystanie z Unikatonu jest równoznaczne z akceptacją jego Regulaminu.

 2. Użytkownik jest zobowiązany utrzymywać poufność hasła oraz dbać o to, by nie weszło ono w posiadanie osób trzecich.

 3. Użytkownik jest zobowiązany do zgłaszania wszelkich usterek, awarii oraz błędów w działaniu Unikatonu .

 4. Błędy zgłaszać można za pomocą strony unikaton.com, pisemnie lub drogą elektroniczną na adres 224@340@325@321@333@288@341@334@329@331@321@340@335@334@270@323@335@333.

 5. Reklamację dotyczącą wadliwego działania Unikatonu zgłaszać można w terminie do 30 dni od dnia zauważenia błędu. Za datę złożenia reklamacji przyjmuje się dzień, w którym reklamacja została złożona.

 6. Administrator zastrzega sobie prawo do ingerencji w Konto użytkownika, jeżeli zaistnieje potrzeba naprawy usterki technicznej, która zakłóca działanie Platformy.

VII Postanowienia końcowe

 1. Administrator zastrzega sobie prawo do okresowego zawieszenia działania Unikatonu lub poszczególnych jego elementów na czas prac konserwacyjnych.

 2. Administrator ma prawo do całkowitego zawieszenia działalności Unikatonu o czym musi poinformować każdego użytkownika 14 dni wcześniej, bez podawania przyczyny.

 3. Administrator ma prawo nałożyć na Użytkownika karę w postaci zablokowania lub usunięcia konta, gdy Użytkownik łamie postanowienia niniejszego regulaminu.

 4. Administrator ma prawo modyfikować niniejszy Regulamin. O każdej zmianie Użytkownik zostanie poinformowany – jeżeli nie zgodzi się na przyjęcie poprawek w Regulaminie, będzie mógł usunąć Konto użytkownika w Unikatonie.

 5. W kwestiach spornych, gdy Regulamin jasno nie określa zasad prowadzących do rozwiązania sprawy, należy zastosować się do przepisów prawa zawartych w ustawach wymienionych w punkcie III Regulaminu.

 6. Wszystkie spory między Administratorem a Użytkownikiem (Konsumentem) mogą zostać poddane poddane sądom właściwym zgodnie z postanowieniami przepisów Kodeksu postępowania cywilnego.

 7. Aktualny Regulamin Unikatonu znajduje się pod adresem http://unikaton.com/regulamin. Może również zostać nieodpłatnie dostarczony drogą elektroniczną każdemu Użytkownikowi, który tego zażąda.

 8. Regulamin został sformułowany przez zespół twórców Unikatonu i jest jego własnością intelektualną.

 9. Regulamin wchodzi w życie z dniem 12.12.2012r

Polityka prywatności serwisu unikaton.com

1. Informacje ogólne.

 1. Operatorem Serwisu unikaton.com jest KREATYWNET Michał Jaźwiński z siedzibą w Warszawie , ul. Dobra 7 LU 3.

 2. Serwis realizuje funkcje pozyskiwania informacji o użytkownikach i ich zachowaniu w następujący sposób:

  1. Poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzach informacje.

  2. Poprzez zapisywanie w urządzeniach końcowych pliki cookie (tzw. "ciasteczka").

  3. Poprzez gromadzenie logów serwera www przez operatora hostingowego.

2. Informacje w formularzach.

 1. Serwis zbiera informacje podane dobrowolnie przez użytkownika.

 2. Serwis może zapisać ponadto informacje o parametrach połączenia (oznaczenie czasu, adres IP)

 3. Dane w formularzu nie są udostępniane podmiotom trzecim inaczej, niż za zgodą użytkownika.

 4. Dane podane w formularzu mogą stanowić zbiór potencjalnych klientów, zarejestrowany przez Operatora Serwisu w rejestrze prowadzonym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

 5. Dane podane w formularzu są przetwarzane w celu wynikającym z funkcji konkretnego formularza, np w celu dokonania procesu obsługi zgłoszenia serwisowego lub kontaktu handlowego.

 6. Dane podane w formularzach mogą być przekazane podmiotom technicznie realizującym niektóre usługi – w szczególności dotyczy to przekazywania informacji o posiadaczu rejestrowanej domeny do podmiotów będących operatorami domen internetowych (przede wszystkim Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa j.b.r – NASK), serwisów obsługujących płatności lub też innych podmiotów, z którymi Operator Serwisu w tym zakresie współpracuje.

3. Informacja o plikach cookies.

 1. Serwis korzysta z plików cookies.

 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.

 4. Pliki cookies wykorzystywane są w następujących celach:

  1. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;

  2. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;

  3. określania profilu użytkownika w celu wyświetlania mu dopasowanych materiałów w sieciach reklamowych, w szczególności sieci Google.

 5. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.

 6. Oprogramowanie do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) zazwyczaj domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać zmiany ustawień w tym zakresie. Przeglądarka internetowa umożliwia usunięcie plików cookies. Możliwe jest także automatyczne blokowanie plików cookies Szczegółowe informacje na ten temat zawiera pomoc lub dokumentacja przeglądarki internetowej.

 7. Ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.

 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.

 9. Zalecamy przeczytanie polityki ochrony prywatności tych firm, aby poznać zasady korzystania z plików cookie wykorzystywane w statystykach: Polityka ochrony prywatności Google Analytics

 10. Pliki cookie mogą być wykorzystane przez sieci reklamowe, w szczególności sieć Google, do wyświetlenia reklam dopasowanych do sposobu, w jaki użytkownik korzysta z Serwisu. W tym celu mogą zachować informację o ścieżce nawigacji użytkownika lub czasie pozostawania na danej stronie.

 11. W zakresie informacji o preferencjach użytkownika gromadzonych przez sieć reklamową Google użytkownik może przeglądać i edytować informacje wynikające z plików cookies przy pomocy narzędzia: https://www.google.com/ads/preferences/

4. Logi serwera.

 1. Informacje o niektórych zachowaniach użytkowników podlegają logowaniu w warstwie serwerowej. Dane te są wykorzystywane wyłącznie w celu administrowania serwisem oraz w celu zapewnienia jak najbardziej sprawnej obsługi świadczonych usług hostingowych.

 2. Przeglądane zasoby identyfikowane są poprzez adresy URL. Ponadto zapisowi mogą podlegać:

  1. czas nadejścia zapytania,

  2. czas wysłania odpowiedzi,

  3. nazwę stacji klienta – identyfikacja realizowana przez protokół HTTP,

  4. informacje o błędach jakie nastąpiły przy realizacji transakcji HTTP,

  5. adres URL strony poprzednio odwiedzanej przez użytkownika (referer link) – w przypadku gdy przejście do Serwisu nastąpiło przez odnośnik,

  6. informacje o przeglądarce użytkownika,

  7. Informacje o adresie IP.

 3. Dane powyższe nie są kojarzone z konkretnymi osobami przeglądającymi strony.

 4. Dane powyższe są wykorzystywane jedynie dla celów administrowania serwerem.

5. Udostępnienie danych.

 1. Dane podlegają udostępnieniu podmiotom zewnętrznym wyłącznie w granicach prawnie dozwolonych.

 2. Dane umożliwiające identyfikację osoby fizycznej są udostępniane wyłączenie za zgodą tej osoby.

 3. Operator może mieć obowiązek udzielania informacji zebranych przez Serwis upoważnionym organom na podstawie zgodnych z prawem żądań w zakresie wynikającym z żądania.

6. Zarządzanie plikami cookies – jak w praktyce wyrażać i cofać zgodę?

 1. Jeśli użytkownik nie chce otrzymywać plików cookies, może zmienić ustawienia przeglądarki. Zastrzegamy, że wyłączenie obsługi plików cookies niezbędnych dla procesów uwierzytelniania, bezpieczeństwa, utrzymania preferencji użytkownika może utrudnić, a w skrajnych przypadkach może uniemożliwić korzystanie ze stron www

 2. W celu zarządzania ustawieniami cookies wybierz z listy poniżej przeglądarkę internetową/ system i postępuj zgodnie z instrukcjami:

  1. Internet Explorer

  2. Chrome

  3. Safari

  4. Firefox

  5. Opera

  6. Android

  7. Safari (iOS)

  8. Windows Phone

  9. Blackberry

Co chcesz zrobić ?
CO OFERUJE UNIKATON? Przedstawiamy wybraną funkcjonalność:
UZUPEŁNIJ PROFIL ZA POMOCĄ FACEBOOKA
Tylko kilka kliknięć wystarczy aby za pomocą Facebooka uzupełnić swój profil i uzyskać tym samym status Użytkownika. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie chcą ręcznie uzupełniać podstawowych informacji o sobie i w szybki sposób zmienić podstawowy status Obserwatora.
ZAPROPONUJ WYWIAD
Chciałbyś przeczytać u nas wywiad z konkretną osobą? Możesz zasugerować nawet konkretne pytania. Wystarczy chwila aby zgłosić swoją propozycję, a my postaramy się wcielić go w życie.
PODZIEL SIĘ Z NAMI SWOIM SUKCESEM LUB OBECNĄ MYŚLĄ
Każdy profil posiada tzw. Aktual czyli główne miejsce do dzielenia się swoimi sukcesami lub dowolną myślą w danej chwili, która od razu trafi do Twoich znajomych lub w zależności od preferencji będzie widoczna dla wszystkich zalogowanych. Możesz dodać, tekst, film, zdjęcie lub całe galerie oraz dokumenty.
NAPISZ ARTYKUŁ NA DOWOLNY TEMAT
Każdy z nas zna się na czymś bardzo dobrze, a może nawet jest specjalistą w danej dziedzinie? Może po prostu coś jest Twoją pasją? Napisz o tym artykuł, a trafi on do naszej bazy materiałów jako tzw. Przemyślenie.
ZADAJ DOWOLNE PYTANIE NASZEJ SPOŁECZNOŚCI
Zmagasz się w tej chwili z jakimś problemem? Pojawiło się pytanie na które oczekujesz szybkiej odpowiedzi? Sprawdź miejsce, które nazwaliśmy Laboratorium. Masz możliwość zadania dowolnego pytania, które wyślemy do osób posiadających odpowiedni Kierunek rozwoju lub jeśli nie odnajdziemy przynajmniej 10 takich osób pytanie zostanie wysłane do wszystkich. Sam decydujesz czy zadasz pytanie jako nasz użytkownik czy osoba anonimowa.
ZAPROŚ ZNAJOMYCH
Brakuje Ci tu większej aktywności i znajomych? Nie zwlekaj i zaproś ich wskazując odpowiednie adresy na swojej skrzynce mailowej, a uzyskają od Ciebie specjalne zaproszenie.
NAPISZ WIADOMOŚĆ LUB SPRAWDŹ POCZTĘ
Chcesz poznać nowe osoby lub rozpocząć rozmowę prywatną z Twoimi znajomymi. Sprawdź swoją skrzynkę i rozmawiaj do woli. Aby odpowiednia osoba znalazła się na Twojej liście wystarczy kliknąć Napisz wiadomość na jej profilu.
STWÓRZ LISTĘ RZECZY, KTÓRE CHCESZ ZROBIĆ W ŻYCIU
Zapisanie rzeczy, które chcesz zrobić w życiu uruchamia ogromne możliwości spełniania naszych marzeń. Spróbuj i uzupełnij swoją listę decydując samemu kto będzie miał do niej dostęp. Opcjonalnie możesz również spróbować określić co zbliży Cię do spełniania Twojego marzenia.
ZORGANIZUJ SIĘ WZNACZAJĄC ZADANIA DO ZROBIENIA NA DZIŚ
Dobra organizacja jest podstawą skutecznego działania. Pracujesz nad czymś i chcesz śledzić codziennie poświęcany na to czas lub potrzebujesz narzędzia do ułatwienia sobie codziennego funkcjonowania? Dodawaj i odznaczaj swoje codzienne zadania określając efektywność ich wykonania. Nie wykonane zadania pozostają po każdorazowym zalogowaniu się na Twojej liście dopóki nie zostaną odznaczone. Od teraz nie zapomnisz już o niczym.
OKREŚL SWOJE CELE I MONITORUJ POSTĘPY
Masz zamiar poprawić swoją sylwetkę lub nauczyć się nowego języka? Może Twoim celem jest zostanie najlepszą mamą lub przyjacielem? Określ cele i monitoruj je w Kalendarzu za pomocą przypisywania im odpowiednich kolorów. W zarządzaniu celami pomoże Ci także Organizer.
STWÓRZ WŁASNĄ STRONĘ
Poszukujesz promocji swojej działalności lub zajmujesz się marketingiem, a może po prostu jesteś członkiem jakiejś grupy i szukacie miejsca na własną aktywność? Stwórz stronę tzw. Strefę, dla Ciebie, Twoich przyjaciół lub innych osób zainteresowanych konkretną tematyką aby tworzyć zamknięte fora lub stworzyć możliwość polecania i subskrypcji przez innych użytkowników.
UŚWIADOM SOBIE JAK WIELE UDAŁO CI SIĘ JUŻ OSIĄGNĄĆ
Studia już za Tobą? Posiadasz inne wyróżnienia i dyplomy, które zalegają gdzieś w pólkach zamiast dotrzeć do odpowiednich ludzi? Dodając skany na tzw. Salę Chwały z jednej strony masz możliwość zwrócenia uwagi na Twoje preferencje odpowiednich osób, a z drugiej uświadomieniu samemu sobie jak wiele już w życiu osiągnąłeś.
SPISZ KARTĘ WŁASNEJ HISTORII
Narodziny dziecka, otrzymanie wymarzonej pracy lub ukończenie wieloletnich zmagań studenckich to tylko kilka pierwszych przykładów zdarzeń, które mogą mieć dla nas wyjątkowe znaczenie. Za pomocą tzw. Karty własnej historii takie wydarzenia możesz publikować tworząc tym samym swoją własną unikatową biografię.
ZARZĄDZAJ KIERUNKAMI ROZWOJU
Kierunki rozwoju są podstawowymi wyznacznikami dla algorytmu platformy. Pozwalają określać innym użytkownikom w szybki sposób Twoje główne zainteresowania (zarówno te zawodowe jak i prywatne) oraz filtrować przez nas treści, które Ci dostarczamy za pomocą materiałów rozwoju czy też pytań od użytkowników w naszym Laboratorium.
PRZEJRZYJ NASZĄ BAZĘ UDOSTĘPNIONYCH CI MATERIAŁÓW
Masz chwilę na przejrzenie interesujących Cię materiałów, które przygotował dla Ciebie nasz zespół oraz użytkownicy społeczności za sprawą swoich publikacji? Zapraszamy do zakładki Rozwój, w której wywiady, artykuły i ostatnie zmiany na platformie zawarliśmy w jednym miejscu.
OBJĘLIŚMY PATRONATEM MEDIALNYM:
Premiera kalendarza gwiazd 2016 na rzecz Kliniki Budzik

Kategoria: Impreza zamknięta
Wstęp: Bezpłatny dla użytkowników platformy unikaton.com
Termin: 12 grudnia 2015
Współpraca: Patronat medialny nad wydarzeniem
Premiera kalendarza gwiazd 2016 na rzecz Kliniki Budzik

Kategoria: Impreza zamknięta
Wstęp: Bezpłatny dla użytkowników platformy unikaton.com
Termin: 12 grudnia 2015
Współpraca: Patronat medialny nad wydarzeniem
Gala charytatywna 2016 na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce

Kategoria: Impreza zamknięta
Wstęp: Bezpłatny dla użytkowników platformy unikaton.com
Termin: Więcej szczegółów już wkrótce…
Współpraca: Patronat medialny nad wydarzeniem
V POLISH BUSINESSWOMEN CONGRESS 2016

Kategoria: Impreza otwarta
Wstęp: Więcej szczegółów już wkrótce…
Termin: 1-2 kwietnia 2016
Współpraca: Patronat medialny nad wydarzeniem
Rozwój by Poznań

Kategoria: Impreza zamknięta
Wstęp: Płatny z 20% zniżką dla użytkowników platformy unikaton.com
Termin: 13 kwietnia 2016
Współpraca: Patronat medialny nad wydarzeniem

Organizujesz ciekawe wydarzenie i potrzebujesz patronatu medialnego?

Nasz zespół już od 2012 roku tworzy pierwszą platformę rozwoju osobistego. Miejsce, które skupia zarówno osoby chcące podnosić swoje kompetencje (poszukujące nowych materiałów i wskazówek) oraz specjalistów w swoich dziedzinach, którzy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem, pasją i radami z mniej doświadczonymi użytkownikami platformy. W jednym miejscu skupiliśmy społeczność o bardzo różnych zainteresowaniach aby jeszcze lepiej pracować nad sobą i swoimi pasjami, a to wszystko w postaci portalu społecznościowego.

Chcesz poinformować naszych użytkowników o nadchodzącym wydarzeniu?