Rozwój Mój profil Co chcesz zrobić?
 
0
Rozwój 115
Co zyskuje ?
Funkcjonalność
Funkcjonalność
Co zyskuje ?
Patronat
  Rejestracja Logowanie
Motywacja w pracy
Kliknij, aby pokazać całą grafikę
Kliknij, aby schować całą grafikę

Motywacja w pracy odgrywa bardzo dużą rolę. Gdy nie słyszysz od swojego kierownika żadnej pochwały, czujesz się troszkę niedoceniony, odosobniony, przybity, zdołowany. Czujesz się czasem bezwartościowy.

 Motywacja w pracy to podstawa, a dowódca zespołu powinien być głównym motywatorem. Gratyfikacje słowne po wykonaniu zleconego zadania bardzo wartościują i budują człowieka. Odczuwana jest większa chęć do pracy, działania. Istnieje kilka czynników, które wpływają bardzo motywująco na pracę. Istotnym czynnikiem są pieniądze bo to, że one nas motywują jest wiedzą powszechną i nie trzeba się jej wstydzić. Uznanie, wyżej wspomniane, także jest ważne dla pracownika. Dużą rolę odgrywają też osiągnięcia, prestiż, rozwój osobisty i zawodowy, bezpieczeństwo, poczucie własnej wartości czy niezależność. Rodzina to również silna motywacja. W pracy bywa głównym czynnikiem zadowolenia bądź niezadowolenia. Gdy praca nie pozwala nam na spędzenie czasu z rodziną, nie będzie ona dawać żadnej satysfakcji i będziemy się męczyć. Można by tak wymieniać. Warto jest jednak mieć świadomość tego, co nas motywuje zarówno po to, by lepiej wybierać stanowiska, ale i po to, by móc przekazać naszemu szefowi, co jest dla nas ważne w życiu.

Na zachodzie Europy i w USA popularne jest mierzenie poziomu motywacji wśród pracowników oraz wdrażanie programów, które mają ten poziom podnosić. Wiele dużych, polskich firm zaczyna naśladować te działania. Urządza się dni i wyjazdy integracyjne, burzy mur między szefostwem a pracownikami. W tego typu firmach nie jest niczym dziwnym np. comiesięczne jedzenie naleśników, które dla całej firmy usmażyła pani prezes! Nie tylko poprawia to stosunki między praciwnikami i zacieśnia ich relacje, ale i sprawia, że chce im się pracować lepiej i bardziej wydajnie. Przecież na firmę pracują wszyscy! Takie drobne gesty mogą zadziałać lepiej niż słowne pochwały. Słowa odbierane mogą być jako fałszywe i interesowne, a kto pogardziłby naleśnikiem z czekoladą? Raczej nie da się uznać go za sztucznego!

Aby zobaczyć cały artykuł wystarczy się zalogować!
Zaloguj Zarejestruj

( ! ) Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

( ! ) Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php/sessions) in Unknown on line 0