Rozwój Mój profil Co chcesz zrobić?
 
0
Rozwój 115
Co zyskuje ?
Funkcjonalność
Funkcjonalność
Co zyskuje ?
Patronat
  Rejestracja Logowanie
Gry MMO - z czym to się je?
Kliknij, aby pokazać całą grafikę
Kliknij, aby schować całą grafikę

Gry komputerowe przestały się kojarzyć z nastolatkami, którzy zatapiają się w wirtualnym świecie po to, by uciec od rzeczywistości. Z drugiej strony również gry przeszły pewną ewolucję, która magnetyzuje i sprawia, że coraz większa rzesza ludzi zasiada do pada czy klawiatury, niezależnie od wieku. Tym novum, są gry MMO (Massive Multiplayer Online).

 

  Świat długi i szeroki

 To co najciekawsze w grach MMO to ogrom świata, który gracz eksploruje - baśniowy, fantastyczny, nieposkromiony i niebezpieczny a przy tym uroczy i intrygujący. Co więcej, gracze mają nie tylko nieograniczoną możliwość w poznawania świata, ale także wpływ na jego wygląd i rozbudowę. Użytkownicy, dzięki wsparciu w bezpłatne narzędzia dostarczone przez producenta tytułu, według własnej wyobraźni kreują świat i mają wpływ na dalszy rozwój gry. Tak to wygląda na przykład w bardzo popularnej serii Guild Wars, gdzie najaktywniejsi użytkownicy mają wpływ na rozwój i wygląd programu. Pełna kreacja i duża szansa na wykorzystanie potencjałów naszej wyobraźni.

 

  Moje wirtualne „ja”

 By przemierzać świat potrzebny jest bohater, który będzie wystarczająco silny, by zmierzyć się z przeciwnościami i niespodziankami czyhającymi na niego za każdym drzewem. Ten bohater w konsekwencji naszych poczynań ulega ewolucji. To od nas zależy, czy będzie łotrem, czy uczynnym siłaczem. Tak jak w realnym życiu, jesteśmy kowalami własnego losu. Od nas też zależy, czy podążymy główną ścieżką fabularną, czy będziemy wykonywać zadania poboczne. Nasza wola wpłynie też na to, czy będziemy mieli kompanów i stworzymy wspólnie gildię, czy staniemy się samotnym jeźdźcem. Pełna dowolność i swoboda.

 

 Szansa na zarobek

 Gry MMO to nie tylko rozrywka, to także dochodowy biznes. Ten świat to prawdziwy rynek w którym gracze prowadzą handel przedmiotami, tworzą płatne poradniki i tutoriale oraz dzielą się swoją wiedzą. To kosztuje prawdziwe pieniądze. Być może ciężko w to uwierzyć, ale te wirtualne przedmioty są w tamtym świecie tak samo cenne jak te w rzeczywistości realnej. To bezspornie świadczy o bardzo wysokiej grywalności tytułów MMO.

 

  Od czego zacząć?

 Jeżeli zainteresowałeś się tematyką gier MMO to koniecznie powinieneś poznać pewien tytuł. O Guild Wars już wspomniałem, ale najbardziej cenionym w wielu kategoriach jest świat World of Warcraft, stworzony przez studio Blizzard. Ceniony jest za perfekcyjną, piękną i baśniową krainę w której żyją różne nacje - orki, elfy i ludzie. Piękne i efektowne animacje, dokładność w odwzorowaniu postaci, krainy i przedmiotów - po prostu majstersztyk, który robi wrażenie. Wchodząc do tego świata rozpoczynasz swoją przygodę i musisz się rozwijać, aby przetrwać. To przydaje się też w życiu tu na Ziemi.

 Ale uważaj, wchodząc do uroczego świata gier MMO łapiesz bakcyla i możesz się z niego już nie uwolnić. Na YouTube ma niebawem powstać specjalny kanał livestream dla gier MMO w którym na żywo będzie można śledzić poczynania wybranych przez nas bohaterów. Zatem, topór w dłoń śmiały graczu i naprzód!

Aby zobaczyć cały artykuł wystarczy się zalogować!
Zaloguj Zarejestruj

( ! ) Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

( ! ) Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php/sessions) in Unknown on line 0